Remigiusz mróz – autor książek o Joannie Chyłce i nie tylko

Najpierw o samym autorze

Remigiusz Mróz książki (które kupisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/autor/remigiusz-mroz) to polski prawnik, urodzony w Opolu, jest absolwentem Leona Koźmińskiego w Warszawie, uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Akademię ukończył z wyróżnieniem. Teraz mieszka w miejscowości pod Opolem, gdzie zajmuje się pisaniem swoich książek. Najbardziej znana jest jego dwunastotomowa seria o prawniczce Joannie Chyłce, na podstawie której powstał serial wyświetlany na TVN. Pierwsza powieść z cyklu powstała w 2015 roku, a ostatnia w 2021. Niewiele mniej popularny jest cykl książek o komisarzu, który nazywa się Wiktor Frost. Ta seria miała być trylogią, ale koniec końców powstało 5 części. Pisarz napisał również trylogię “Parabellum”, serie z Damianem Wernerem, Sewerynem Zaorskim, a także cykl “W kręgach władzy”. Spod jego pióra wyszły również dwie powieści science fiction i wiele innych pozycji. Dorobek Remigiusza Mroza to ponad 40 książek. Jest też zdobywcą wielu nagród. Między innymi w 2016 roku został laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść “Kasacja”, za tę samą pozycję w 2015 roku był nominowany w plebiscycie Książka Roku 2015.

A teraz pokrótce o niektórych powieściach Remigiusza Mroza

  1. Seria o prawniczce Joannie Chyłce zaczyna się od książki kasacja. Cykl zawiera 12 tomów, jest to wciągający thriller prawniczy. Na szczęście nie doświadczmy w nim długich i nudnych opisów rozpraw. Akcja jest wartka i zaskakująca, a bohaterka książki to twarda i ironiczna kobieta. Książka przesiąknięta jest zabawnymi i sarkastycznymi dialogami.
  2. Cykl o komisarzu to powieści prawdziwie sensacyjne. Główny bohater, Wiktor Frost, rozwiązuje kryminalne zagadki. Co ciekawe, jego metody, nieco odbiegają od standardowych działań policji. Książka naładowana jest akcją i nie zwalnia tempa.
  3. “Parabellum” to trzy książki historyczne. Ich akcja dzieje się w czasie wojny. W powieści znajdziemy nie tylko przygodę, ale też nutę romansu.
  4. W cyklu o Sewerynie Zaorskim główny bohater, patomorfolog, kupuje stary, zniszczony dom. W trakcie remontu posiadłości odkrywa wiele zagadek, które próbuje rozwiązać. Prawa do ekranizacji serii wykupił Canal+.

Warto prześledzić całą twórczość pisarza. Jest obszerna i zaskoczy na pewno nie jednego czytelnika.